Okuma Güçlendirme Setleri

Merkezimizde 08-18 yaş aralığında bulunan çocuklarımızda görsel ve işitsel algıyı birlikte destekleyen Okuma Güçlendirme Setleri bulunmaktadır. 08-10, 10-14 ve 14-18 yaş aralığında bulunan çocuklarımız için ayrı ayrı hazırlanmış bu setler için Deha Adaptasyon ve Zeka Etkinlikleri Merkezimizde ayrıca eğitimler verilmektedir. 

Çocuklarımızın eğitim hayatında okuma ve yazmayı doğru, eksiksiz bir şekilde öğrenmeleri, okuma ile arasında bir sevgi bağı oluşturabilmesi gelecekleri açısından önemlidir. Yavaş okuyan, okuduğunu anlayamayan, okurken hata yapan çocuklarımızın derslerinde başarı göstermelerini bekleyemeyiz.

Bu nedenle başarının artmasında etkin okuma becerisi çok önemli bir yere sahiptir. Okumada zorluk çeken çocuklarımız için okumak, üzerinde fazla zaman harcadıkları sıkıcı bir faaliyete dönüşür. Herhangi bir ilerleme kaydetmeden onları daha fazla çalışmaya zorlamak ise bu problemi çok daha sıkıntılı bir hale getirir.

Nörobiyolojik sebeplerin olduğu bilinen okuma güçlüğünün aşılmasında farklı eğitim programlarının uygulanması yarar sağlamaktadır. Bu amaçla hazırlanmış ve DEHA Adaptasyon ve Zeka Etkinlikleri Merkezimizde eğitimi verilen Okuma Güçlendirme Setleri özgün, akademik ve alanında ilk olma özelliğine sahiptir.

Okuma Güçlendirme Setleri ürünlerinin görsellerine bakmak için burayı tıklayarak resim galerimizde bulunan okuma güçlendirme setleri başlığı altındaki resimleri inceleyebilirsiniz.