“Dikkat ve öğrenme sistemleri hayatımızı değiştirir”

İnsan beyni günümüzde bile tam olarak keşfedilmemiş bir mucizedir. Hemen her gün yeni ve önemli işlevleri açığa çıkmaktadır. Beynin en önemli işlevlerinden bir tanesi de dikkat ve öğrenme sistemleridir. Bu sistemler zaman geçtikçe bizim hayatımızı değiştirir.

Bu değişimin iyi yönde olması hepimiz için çok önemlidir. Zamanın hızla geçtiği günlük hayatta belki de hiç fark etmediğimiz birçok önemli konu dikkat ve öğrenme ile ilgilidir. Bazen bir trafik tabelası, bazen bir sorudaki ayrıntı bazen de önümüzdeki cismin fark edilmesi gibi konular bu sistemle bağlantılıdır.

Dikkatli kişiler zekâsını daha iyi dışa vururlar. Günlük akış içinde fark ettikleri şeyleri daha iyi öğrenirler. Ders başarıları ve akademik gidişatları daha iyi olur. Daha pratik sonuçlara varırlar. Başkalarının fark etmediği şeyleri fark ederek bir adım öne geçerler. Daha az hata yaparlar, daha az aksama yaşarlar.

Dikkat ve öğrenme sisteminin özellikle beynin her iki hemisferi(yarım küre) ile bağlantısı vardır. Sağ beyin egzersizleri belli konularda bizi ön plana çıkarırken sol beyin egzersizleri daha farklı bir kazanım sağlar.

Yapılan gözlem ve akademik çalışmalar göstermiştir ki; İnsanlar arası ilişkilerden sosyal dışa vuruma, konuşma yapısından dinleme özelliklerine, empati sürecinden duygusal çerçeveye kadar birçok alanda dikkat ve öğrenme sisteminin bağlantısı vardır.

Bu konuda hazırlanmış ve merkezimizde eğitimi verilen Dikkati Güçlendirme Setleri neuro-via sistemi ile yazılmıştır. Bu sistem sağ beyin yarım küresini daha fazla çalıştırırken, sol beyin yarım küresine de destek sağlamaktadır.

Bu eğitim setlerinden faydalanan çocuklar, bilginin yanında dikkatin de çok fazla önemli olduğu günümüz sınavlarında daha avantajlı olacaklardır. Ders öğrenmeleri kolaylaşacak, kendi kapasitelerini daha kolay geliştireceklerdir. Algılama, öğrenme, görsel, teknik sistemleri daha üst seviyeye çıkacaktır. Bu şekilde kendi kapasitelerini dışa vurabilen çocuklarımız hayatta daha başarılı olabilecektir.

Dikkat Güçlendirme Setleri siz fark etmeden çocuğunuzu ödüllendirir, öğrenmeye yaklaştırır ve zeka kapasitesini arttırır.